AKTİF KARBON FİLTRELERİ


Klor ve bileşikleri, deterjan ve sanayi atıkları, hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbest gibi maddeler insan sağlığına zararlıdır ve suyu kullanılmaz hale getirirler.


Aktifleştirilmiş karbonun 100 kat arttırılan yüzey alanı (1200 m²/gr) ve yüksek adsorbsiyon özelliği sayesinde bu kirleticilerden kaynaklanan renk, tat, koku giderilir.


Aktif karbon sistemleri fiziko-kimyasal arıtma yaparlar. Bu işlem fiziksel süzmenin yanında adsorbsiyonu kapsadığı için uzman mühendis tarafından verilen kullanım ömrü sonunda aktif karbonun tamamen değiştirilmesi gereklidir.


Aquasense tam otomatik aktif karbon filtreler polietilen veya çelik tankların içinde kuartz ve aktif karbondan oluşan yapıya sahiptir.


Aquasense aktif karbon filtrelerinin ters yıkama işlemi zaman kontrollü modellerde, otomatik vananın üzerinde bulunan zaman saatinin istenen gün ve saate ayarlanması ile basınç farkı kontrollü sistemlerde ise ünitenin girişi ile çıkışı arasındaki basınç farkın set edilen değere ulaştığında otomatik olarak gerçekleşir.


Aquasense aktif karbon filtrelerde kullanılan tüm mineral ve ekipmanlar dünya gıda normlarına uygundur.
Aktif Karbon Filtreleri Seçim Tablosu

 

 


Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2009