ULTRAVIOLE ÜNİTELERİ


- Yüksek etkili UV lambası
- Paslanmaz çelik gövde
- Korumalı elektronik kart
- Çalışma saati göstergesi
- Işıklı arıza uyarısı


Aquasense ultraviyole üniteleri, görünür ve görünmeyen ışınlar arasında kalan ışın tipi olan ultraviyole ışınları vasıtasıyla suda bulunan bakteri, mantar, virüs ve benzeri mikroorganizmaların DNA yapılarının parçalanarak etkisiz hale getirilmesi işlemini gerçekleştiren ünitelerdir.


Ultraviyole sistemlerinde, 254 nm dalga boyunda UV ışını sağlayan, içi civa buharı ile doldurulmuş, fluoresan tipindeki lambalar kullanılmaktadır. Lambanın su ile temasını engellemek amacıyla UV ışınını en üst düzeyde geçiren kuartz kılıflar kullanılmaktadır.


Sistem içerisinden geçen sular bakteriyolojik açıdan % 99,99 oranında dezenfekte edilmiş olmaktadır. Suya herhangi bir kimyasal eklemeden çalışması nedeniyle suyun tadında ve niteliklerinde herhangi bir değişikliğe yol açmaz.


Aquasense ultraviyole sterilizasyon sistemleri; hastaneler, laboratuarlar, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi, balık ve hayvancılık çiftlikleri, elektronik endüstrisi, içme suyu arıtma ve şişeleme tesisleri, restaurantlar gibi su sterilizasyonunun önemli olduğu her sektörde vazgeçilmez bir uygulamadır.


UV ışınlarının sudaki mikroorganizmalara etkili bir şekilde ulaşabilmesi için suyun fiziksel arıtmasının yapılmış ve içindeki tortu ve bulanıklığın giderilmiş olması lazımdır. Bu sebeple UV ünitesi öncesi 5 mikron hassasiyetinde tortu filtresi kullanılması gereklidir.


Kullanılan UV lambalarının ömrü 9.000 saattir ve bu süre sonunda yenisi ile değiştirilmelidir.


Mikrobiyolojik arıtımda diğer bir uygulama olan; suyun dezenfeksiyonu için, suya klor dozajlama yöntemi ile yapılan arıtım işleminden sonra ise mutlaka Aktif Karbon Filtresi kullanılarak suya karıştırılan Klor alınmalıdır.


Ultraviole Lambaları, mor ötesi ışınlar (240 nm) yolu ile her türlü suda bulunabilecek mikroorganizmaların DNA yapılarını parçalayarak ölmelerini sağlar.


Paslanmaz çelikten oluşan ışın odası içerisindeki UV Lambaları, ayrıca bir quartz kılıf ile korunmuştur. Su paslanmaz çelik ışın odasının içinden geçerken UV Lambalarının yaydığı mor ötesi ışına maruz kalır ve böylece suyun tam dezenfeksiyonu sağlanmış olur.Ultraviole Üniteleri Seçim Tablosu

 

 


Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2009